Organizacja przestrzeni w małej kuchni

Organizacja przestrzeni w małej kuchni

Szafki stojące, wiszące i narożne

W małych kuchniach idealnie sprawdzają się szafki wiszące, które powinno się umieszczać na wysokości ok. 50-60 cm nad blatem (jeśli planujemy pochłaniacz lub okap – sprawdźmy w wytycznych producenta, jaką odległość od płyty grzewczej należy zachować!). Aby optycznie powiększyć naprawdę mały metraż, warto zainwestować w szafki przeszklone.

W szafkach stojących należy zrezygnować z półek, a postawić na wygodniejsze, różne pod względem głębokości i wielkości szuflady lub praktyczne i funkcjonalne kosze typu cargo. Cargo to zamontowane wewnątrz szafek systemy kilku połączonych koszy, które wysuwają się jednocześnie z całą zawartością Kosze cargo ze względu na to, że mają różne rodzaje mocowań, bez problemu można dostosować do każdego rodzaju mebla, zarówno do dołu szafki, jak i jej boku. W szafkach w narożnikach, które są właściwie najtrudniejszymi do zagospodarowania miejscem, dzięki systemowi wysuwanych na łamanych prowadnicach koszy lub zamontowaniu obrotowych półek można z powodzeniem wykorzystać całą przestrzeń.

Praktyczne detale

W każdej małej kuchni, w Białymstoku, Radomiu czy Łodzi, liczy się przede wszystkim funkcjonalność i pomysłowe wykorzystanie przestrzeni. Wszelkie listwy z haczykami, a zwłaszcza relingi, są świetnym sposobem na powieszenie „pod ręką” każdej potrzebnej rzeczy. Długie uchwyty sprawdzają się także jako wieszaki i jednocześnie suszarki na kieliszki i szklanki typu log. Samą kwestię suszarki w małej kuchni warto rozpatrzyć pod kątem wolnej przestrzeni na blatach, a więc zawiesić ją na ścianie (naczynia przed ewentualnym kurzem uchronią łamane drzwiczki) – można pomyśleć także o dodatkowym, wysuwanym blacie.

Równie pomysłowe, aby zyskać dodatkową półkę, jest zainwestowanie w płaski okap.

Dla wygody poruszania się warto zrezygnować z drzwi otwieranych skrzydłowo, a w ich miejsce zamontować te otwierane do góry, przesuwane lub specjalne żaluzje czy rolety.

Chcesz poznać więcej oryginalnych pomysłów na urządzenie kuchni? Zadzwoń (608 582 433): AND MEBLE Andrzej Aleksiejczuk – przyjadę, zaprojektuję i stworzymy kuchnię idealną dla Ciebie i Twojej rodziny!

Comments are closed.