Wyższość kuchni na wymiar nad gotowymi kuchniami

Wyższość kuchni na wymiar nad gotowymi kuchniami

Dlaczego kuchnie na wymiar warte są inwestycji?

Po pierwsze i wcale nie tak oczywiste: kuchnie na wymiar nie muszą być drogie!

Jeżeli chodzi o meble kuchenne na wymiar, Białystok z pewnością ma niższe ceny niż te w Warszawie czy Krakowie, ale niezależnie od miasta meble i kuchnie na wymiar nie muszą być znacznie droższe od tych z salonów meblowych. Od czego to zależy? M.in. od wzoru, na jaki się decydujemy, i materiałów, które wybieramy na różne elementy (wnętrza, fronty, blaty, elementy wykończeniowe). Nawet w przypadku, gdy cena wzrasta maksymalnie 20-30% od tej sklepowej, to rośnie wprost proporcjonalnie do czasu eksploatacji mebli. Mało kto zastanawia się nad tym, że meble stojące w salonach sprzedaży czy fabrykach przecież także niszczeją.

Po drugie: diabeł tkwi w szczegółach

W kuchni wykonywanej na indywidualne zamówienie, dostosowanej do wymiarów konkretnego pomieszczenia kuchennego można wykorzystać o wiele więcej przestrzeni niż w tych z gotowych projektów. Niebagatelnie znaczenie, zwłaszcza w małych, blokowych pomieszczeniach przeznaczonych na kuchnie, mają wszelkie skrytki i szafeczki – powstają one właśnie dzięki zaoszczędzonym centymetrom i wykorzystaniu nietypowych kątów przy realizacji kuchni na wymiar.
Poza tym jako zamawiający meble, sam decydujesz o najdrobniejszych detalach wykończeniowych – nie musisz ciągle iść na kompromis z handlowcem – wymiar, okucia, zawiasy, systemy typu cargo czy magic corner: jeśli tylko opowiesz mi, jak chcesz korzystać ze swojej kuchni czy szaf na wymiar, doradzę odpowiednie rozwiązania stosownie do potrzeb. I zawsze na lata. Decyduje tylko Twoja wyobraźnia i ewentualnie zasobność portfela. Ale w meblach na wymiar znajdzie się oferta do każdej półki cenowej.

Po trzecie: człowiek kontra maszyna

Masowa produkcja mebli być może obniża koszty ich wytworzenia (nie zawsze wpływając na niższą cenę), jednakże działalność produkcyjna na wielką skalę zawsze odbiega jakościowo od wytwórstwa indywidualnego. Meble robione na wymiar, kuchnie na zamówienie czy to w Białymstoku, czy każdym innym mieście – w rękach zawodowych technologów drewna będą wykonane solidniej, nierzadko precyzyjniej i z pewnością posłużą o wiele dłużej niż meble z fabrycznej taśmy.

Masz pytanie dotyczące moich mebli na zamówienie? Zadzwoń (608 582 433): AND MEBLE Andrzej Aleksiejczuk – szczegółowo odpowiem na wszystko.

Comments are closed.